OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Gears 5 platformundaki oyunculara ban şoku

Gears 5 platformundaki oyunculara ban şoku

19

 

Oyunların bazılarında oyunları terk etmek veyahut uygunsuz bir durumdaki davranışların fazlasıyla ciddi sonuçları yer almayabiliyor. Görünüşe bakılır ise Gears 5 isimli yapımda durum biraz daha değişik. Oyunları tamamen terk etmiş olan, uygunsuz bir şekilde davranmakta olan ve oyun üzerinden kaçmayı alışkanlık durumuna getirmiş olan kişiler, fazlasıyla ciddi yaptırımlarla karşılaşabilmekteler.

Gears 5 isimli oyunun yapımcı koltuğunda yer alan Coalition Studio şirketi, oyunu yarıda bırakmış olan kişiler için 2 seneye kadar ulaşan cezalar verebilmekte. Yani özetlemek gerekirse sonuna kadar oynama konusunda düşüncesi olmayanların bir daha oynamaması amacıyla özel çalışmalar yapmaya başlıyor.

Kullanıcılar fazlasıyla kısa bir zaman içinde de şirketin hiç bir şekilde şakasının bulunmadığını gördüler. The Coalition’ın atmış olduğu tweetten sadece 1 gün öncesinde Microsoft şirketinin Gears of War iletişim müdürü görevinde bulunan Dana Sissons, cezalarla alakalı olarak fazlasıyla ciddi bir durumda bulunduklarını ifade etmişti. Gelmiş olan tepkilere bakılırsa en ciddi cezalardan bir tanesi de tam tamına 640 gün sürecek bir cezadır.

Dana Sissons, Twitter platformunun üstünden yapmış olduğu açıklama içerisinde bu söz konusu kişinin durumunu incelemekte oldukları ve bu oyuncunun ”kronik quitter” üzerinde yer alan 21 tane maçın 18 tanesinde oyunu terk etmiş olduğunu gördükleri konusunda bir açıklama yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.