OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Gearbox şirketini satın aldılar

Gearbox şirketini satın aldılar

21

 

Borderlands serisinin yanı sıra Brothers in Arms adlı seriyle çok büyük başarılar elde etmeyi başaran Gearbox Entertainment şirketi, Embracer Group şirketi tarafından tam tamına 1,3 milyar dolar tutarındaki ücretle satın alınmış oldu. Bahsi geçen satın almayla beraber Gearbox şirketinin elinde yer alan markaları çok daha fazla büyütmenin yanı sıra yeni markalar oluşturma olanağı bulunacağı da söylenmekte.

Ardımızda bırakmış olduğumuz Kasım ayı içerisinde çok büyük bir ‘büyüme’ operasyonu gerçekleştirmiş olan İsveç’te merkezi bulunan bir oyun holdingi diye nitelendirebilecek olduğumuz Embracer Group şirketi, bir gün içerisinde tam tamın 12 tane oyun stüdyosunun yanı sıra 1 tane de PR firması satın almış olduğunu duyurup dikkatleri üstüne çekmişti. Embracer Group şirketi, bugün içerisinde bir tane dikkat çekici açıklama yaparak Amerika Birleşik Devletleri asıllı oyun stüdyolarından Gearbox şirketini satın almış olduğunun duyurusunu yaptı.

Daha fazla Borderlands adlı serinin yanı sıra Brothers in Arms adlı seriyle tanımış olduğumuz Gearbox şirketi, öte yandan Half-Life adlı yapımın yanı sıra Tony Hawk’s Pro Skater adlı yapım ile birlikte Counter-Strike adlı yapım, 007 James Bond adlı yapım ve Halo adlı yapım gibi çok popüler yapımlar üzerinde de payı bulunan bir oyun stüdyosudur. Paylaşılmış olan bilgilere bakılırsa Embracer Group şirketinin Gearbox şirketini satın alma amacıyla ödemiş olduğu tutar tam tamına 1,3 milyar dolar tutarında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.