OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Gamer Girl adlı yapımın tanıtım videosunu kaldırdılar

Gamer Girl adlı yapımın tanıtım videosunu kaldırdılar

269

Çok kısa bir zaman öncesinde duyurusu yapılan FMV oyunlarından ”Gamer Girl” adlı yapımla  alakalı çok ilginç bir gelişme yaşanmış durumda. Kadın oyunculardan birinin yaşamından kesitler sunmakta bulunan oyuna ait tanıtım videosu, almış olduğu olumsuz yorumların yanı sıra dislike sayısının ardından YouTube platformuyla beraber geliştirici firmanın internet sayfası üzerinden kaldırıldı. Konuyla alakalı olarak bir açıklama yapılmış değil.

Video oyunuyla alakalı sektör, özellikle de son seneler içerisinde fazlasıyla ciddi bir güç kazanmış durumda. Canlı yayınlarla alakalı platformların da desteklemesiyle beraber sağlanmış olan bu güç, oyunseverlerin sayılarını çok ciddi bir açıdan çoğalttı. Üstüne üstlük yavaş bir şekilde, kadın oyuncular da yaşamımızın içine girmeye başlamış oldu. Bugünlerde ise hem Türkiye hem ise öteki ülkeler üzerinde oyun oynayıp yayınlar gerçekleştirerek geçimi sağlamaya gayret eden binlerce sayıdaki kadın yayıncı yer alıyor.

Birleşik Krallık ülkesi olarak öne çıkan Galler de merkezi bulunan video oyun geliştiricilerinden Wales Interactive şirketi, çok kısa bir zaman öncesinde bir oyun duyurusu yaptı. ”Gamer Girl” şeklinde adlandırılmış olan söz konusu bu oyun, FMV yani full motion video türünde karşımıza çıkmasının yanı sıra oyuncular için de, bir kadın oyuncu simülasyonu yaşatmış olacaktı. Hatta söz konusu firma, 16 Temmuz tarihi içerisinde bu oyunla alakalı olarak bir tane de fragman paylaştı. Şimdi de bu söz konusu fragman, Wales Interactive şirketinin YouTube kanalının yanı sıra resmi internet sitesi üzerinden de tamamen kaldırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.