OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Game for Peace 3 günde ne kadar para kazandırdı

Game for Peace 3 günde ne kadar para kazandırdı

185

 

PUBG Mobile isimli oyunun Çin içerisinde yasaklanmasının hemen sonrasında harekete geçmiş olan Tencent şirketi, hükümetin dostu olan alternatif durumdaki oyununu Çin içerisinde piyasaya çıkarttı. Yasaklanmış olan PUBG Mobile isimli oyunun sonrasında firma, yeni bir tane oyunla birlikte pazara tekrardan giriş yapmış oldu. PUBG isimli oyunun alternatifi olarak çıkan Game for Peace isimli oyununun üç günlük geliri de dudakları uçuklatmış oldu.

Tencent şirketine çok önemli bir gelir kaynağı olarak karşımıza çıkacağı konusunda düşünülmekte olan oyun beklentileri de iyi bir şekilde karşıladı. iOS platformları içerisinde yoğun bir ilgiyle karşılanmakta olan oyun ilk 3 gün içerisinde firmaya 14 milyon dolar tutarında bir para kazandırmış oldu.

Ücretsiz bir şekilde sunulmuş olan PUBG alternatifi olan Game for Peace isimli yapım, 600 milyon taneden çok oyuncunun yer aldığı büyük Çin pazarına da bu şekilde başarılı bir giriş yapmış bulundu.

PUBG Mobile isimli oyunun tam tersine yeni oyun içerisinde vurulmuş olan oyuncular el sallayıp oyuna veda etmesi ile beraber dikkat çekmekte. Türkçe diline çevrildiğinde Barış için Oyun olarak isimlendirilen mobil oyun temelinde ise PUBG ile benzeyen bir biçimde oynanmakta. Grafik kısmında da ana oyun ile aynı özelliklere sahip durumda bulunan bu ‘‘barışçıl oyun’’ gelecek zaman içerisinde Tencent şirketinin yüzünü daha fazla güldürecek gibi durmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.