OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

FPS ile alakalı üst limit olmayacağı açıklandı

FPS ile alakalı üst limit olmayacağı açıklandı

13

 

Id Software şirketi içerisinde baş yazılım mühendisi olarak görevli Billy Kahn, IGN’e vermiş olduğu bir röportaj esnasında DOOM Eternal adlı yapımın bir FPS üst limitine sahip bulunmayacağını ifade etti. Yani bu da demek oluyor ki donanımı yetmekte olan herkes oyunu oynama esnasında 1.000 FPS’ye ulaşabiliyor olacak.

Video oyunları, pek çok insanın günlük yaşamda karşılaşmakta olduğu stresi üstünden atması amacıyla oynanmakta. Tabiiki de bu söz konusu oyunlar kişiden kişiye değişiklik gösteriyor olsa bile ”stres atma” ile alakalı kavramı şöyle bir düşündüğümüzde aklımıza ön planda bulunan tek bir seçim gelmekte: bitmek ve tükenmek bilmeyen aksiyonunun yanı sıra sağlam müzikleri sayesinde DOOM.

DOOM adlı yapım sunmuş olduğu benzersiz oynanışının yanı sıra atmosferiyle beraber oyuncuları adeta içine çekmeyi başarmış oluyor. Serinin herkes tarafından beklenmeye başlayan oyunu DOOM Eternal adlı yapım da muhtemel olarak bütün DOOM oyuncularını tekrardan içine çekmeyi başarmış olacak. Fakat bugün içerisinde, DOOM Eternal adlı yapımla alakalı bir detay daha paylaşılmış oldu.

Geçmiş dönemde çok iyi anımsayacaksınız ki bilgisayarlarımız üzerinde oyun oynamak amacıyla grafikleri mümkün olan en düşük seviyeye getirmekteydik. Oyun oynama esnasında sabit bir şekilde 30 FPS’ye sahip olduğumuz zaman içimizi bir sevinç kaplamaktaydı. Lakin artık öyle bir noktaya gelmiş durumdayız ki bu FPS değerleri bundan böyle dört haneli sayılara kadar ulaşmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.