OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Fortnite üzerinde yanlışlıkla 26.000 Dolar kazanmış oldu

Fortnite üzerinde yanlışlıkla 26.000 Dolar kazanmış oldu

42

 

Epic Games şirketi, İçerik Üreticilerini Destekleme programının dahilinde sosyal kanallarda yer alan içerik üreticileri için kişisel bir kod sağlamış oluyor. Fortnite kullanıcıların tamamı ise bu kod ile oyun mağazası üzerinde kozmetik ya da öteki öğeler üzerinde her satın alım yaptıkları zaman, içerik üreticisi kişiyi belirli bir yüzdeyle desteklemiş oluyor. Fakat ortaya çıkmış olan büyük bir yanlış anlaşılma ise, YouTuber’lardan bir tanesinin 1 saat içerisinde tam 26.000 dolar kazanmasına sebep oldu.

Fortnite Chapter 2 üzerindeki şanslı durumda bulunan içerik yaratıcısı Sway olarak öne çıktı. Aslında gerçek şöyle ki, içerik üreticisinin kod adı FaZe Clan’ın (Fortnite platformu üzerinde yer alan rekabetçi eSport ekiplerinden biri) bir parçası olarak öne çıkan Sway’e fazlasıyla benzerlik gösteriyor. YouTuberlar arasında yer alan Sway’in adı FaZe Clan’ın yıldızına benzediğinden dolayı da bağışlar hatalı bir şekilde gitmiş oldu. Yanlış anlaşılma ise YouTuberlardan biri olan Sway’in kodunu ünlü durumda bulunan FaZe Clan üyesinden daha önce almış olmasından kaynaklanmaktaydı.

İçerik üreticisi Fortnite yıldızlarından biri olan Sway, FaZe’e katılmış olduğundan bu yana kod programından daha çok kazanmaya başlamış olduğunu ifade etti. Yani aslında çok ufak bir isim benzerliğinin olması, YouTuber’ın farklı birinin ismi üstünden gelirlerini çoğaltmasına sebep olmuş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.