OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Fortnite üzerinde kritik bir hata

Fortnite üzerinde kritik bir hata

60

 

Son dönemlerin en popüler oyunları arasında yer alan Fortnite isimli yapım, geçmiş olduğumuz aylar içerisinde 2. bölümün paylaşılmasıyla beraber bir takım hatalarla karşı karşıya kalmaya başlamıştı. Fortnite üzerinde yer alan oyuncular, 2. bölümün paylaşılmış olmasıyla beraber düşme hasarlarıyla alakalı bir problemin farkına varmışlardı. Bu söz konusu hata, oyuncular ne denli yükseklikten düşmüş olurlarsa düşsünler hasar almalarını engellemekteydi ve bu hata maç süresince de devam ediyordu.

Bunu yapma konusunda isteği olan oyuncular, oyunda yer alan halatlardan kaydıkları esnada kendilerini suyun üstüne düşürmektelerdi ve söz konusu hata böyle aktifleşmiş oluyordu. Böylece yerden yüksek bir biçimde birileri ile savaşmaktaysanız ve karşınızda yer alan rakip altınızda yer alan platformu kırıp sizi öldürmüş olduğunu düşünmekteyse büyük bir sürpriz ile karşı karşıya kalmaktaydı. Geliştirici durumda bulunan ekip, oyunda yer alan bu hatayı düzeltmeye çalıştığı esnada daha değişik bir hataya neden oldu.

Bu haftanın ilk günlerinde fark edilmiş olan bir tane olay, Fortnite adlı oyunu tekrardan gündeme taşımış oldu. Normal bir durumda oyunda yer alan çelik halatlardan alayacak olursanız ne kadar yüksek bir seviyede olduğunuz fark etmeden hasar almamaktaydınız fakat bu fazlasıyla ilginç bir hataya sebep oldu. 2. bölümün yayınlanmış olmasıyla beraber suya düşmenin oyuncuları ölümsüz yapmış olduğunu fark ederek olaya el etme konusunda isteği olan geliştirici ekip söz konusu bu olayı eline yüzüne bulaştırmış gibi gözükmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.