OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Fortnite MacOS içerisinde yer almayacak

Fortnite MacOS içerisinde yer almayacak

170

 

Epic Games şirketi, Fortnite adlı yapımın paralı bir modu olarak öne çıkan ‘Dünyayı Kurtar’ için, 23 Eylül tarihinden itibaren macOS üstünden erişilemeyeceği duyurusunu yaptı. Bunun sebebiyse Apple şirketinin, Epic Games şirketinin geliştirici durumdaki tüm hesaplarını kapatmış olması. Firma, söz konusu oyunun yeni sürümünü macOS platformuna yayınlayamadığı için, oyunun macOS üzerinde oynayamayacak olduğunu ifade ediyor.

Oyunseverler, son zamanlarda en fazla Epic Games şirketiyle Apple şirketinin arasında meydana gelen olayları konuşmaktalar. Dünya üzerindeki en popüler battle royale oyunları arasında yer alan Fortnite Mobile adlı yapımın üstünden başlamış olan süreç, her geçtiğimiz gün az daha kötü bir hal almakta. Üstüne üstlük ne Epic Games şirketi ne ise Apple şirketinin geri adım atmamakta olması, meydana gelen süreci daha da çıkmaza sokmuş oluyor.

Devlerin arasında meydana gelen olayları özetlemek gerekir ise her şey, Epic Games şirketinin Fortnite Mobile adlı yapıma oyun içinde ödeme yapma olanağı sağlamasıyla başlamış oldu. Epic Games şirketi söz konusu bu hamle ile birlikte, Google şirketi ve Apple şirketini devre dışı bırakıp oyuncuların ödeme yapabilmesini sağlamaktaydı. Hal bu şekilde olduğundan dolayı da Epic Games şirketi, komisyonlardan kurtulup oyuncular için çok daha ucuz fiyatlar sunmuş oldu. Google şirketi ile birlikte Apple şirketi de bu duruma müdahalede bulunup Fortnite Mobile adlı yapımı mağazalardan kaldırmış oldular. İşte o günden beri de bu konuyla alakalı olarak hiç bir şekilde çözüm üretilebilmiş değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.