OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Fortnite bir tane Youtuber’e banladı

Fortnite bir tane Youtuber'e banladı

131

 

Faze Clan’a üye olan YouTuberlardan biri olan Faze Jarvis, 1 seneden fazla bir zamandır Fortnite videoları çekmekte ve ortalama olarak 2 milyon tane de abonesi bulunuyor. Lakin Jarvis, son olarak tekli battle royale modu içerisinde hile kullandığından dolayı 3 Kasım tarihinden itibaren Fortnite üzerinden kalıcı bir şekilde banlanmış durumda.

Jarvis, yapmış olduğu açıklamada hile yazılımı kullanmış olduğunu hiç bir şekilde gizlemedi ve alternatif bir hesabı üzerinde aimbot kullanım maksadını açık bir şekilde belirtmiş olduğu uzun bir tane de video çekmiş oldu. Bahsi geçen bu video daha sonrasında Jarvis tarafından silinmiş olsa bile Fortnite Area isimli kanal söz konusu bu videoyu kayıt altına aldı ve sonrasında da paylaştı. Hemen sonrasında ise Jarvis, utanç verici bir şekilde nitelendirilmiş olan bu olayla ilgili olarak bir tane de özür videosu çekmiş oldu.

YouTuber açıklamasında, Fortnite isimli oyunun Topluluk Kuralları ile birlikte Son Kullanıcı Lisans Anlaşması’nın bütün şartlarını ihlal etmiş olduğunu da kabul edip sorumluluğu üstlenmiş oldu. Fakat yaşamıyla birlikte kariyeri üstünde yer alan etkilerine itirazda bulundu ve sonrasında ise; ”Bu videolardan dolayı Fortnite isimli oyundan ömür boyu banlanacak olduğumu düşünmek hiç bir şekilde aklımdan bile geçmedi. Topluluk kuralları ile birlikte Fortnite’ın Hizmet Koşulları’na daha da çok dikkat etmem gerekiyordu.” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.