OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Fortnite Battle Royale: Yapılar ve Yapı Kurma

Fortnite Battle Royale: Yapılar ve Yapı Kurma

51

 

F1: Düz Blok >> Bu yapıyı bir binayı tamir ederken veya kendimizi korumaya alacağımız bir bina inşa ederken duvar mahiyetinde kullanıyoruz.

F2: Yatay Blok >> Burada ise bir binanın katlarının tabanlarını tamir ederken veya birden fazla kata sahip binalar oluştururken kullanıyoruz.

F3: Merdiven Blok >> Bu yapıyı hem hareket kabileyetimizi artırmak hemde merdiven işlevi gören yapılar oluşturmak için kullanıyoruz.

Yukarıda dediğimiz gibi oyunda bazı silahlara ve ganimetlere doğrudan erişim mümkün değil. Bu gibi durumlarda merdiven blok oluşturmanız gerekiyor bu tür yerlere çıkabilmeniz için.

F4: Kubbe Blok >> Bu yapıyı ise oluşturduğumuz yapıların üstünü kapatmak için kullanıyoruz. İlk etapta böyle bir şeye ne gerek var diye düşünebilirsiniz. Çünkü bende aynısını düşündüm ve oyunun başlarında hiç bir yapıma çatı eklemedim. Ama oyunda nice kobe bryant’lar ve nice el bombaları olduğunu fark ettim. İşinizi yarım bırakmayın, sıfırdan ev oluşturuyorsunuz çatısını da dikin.

Ayrıca diğer bir güzel yanı ise açık alanda ateş altında kalırsanız çok işinize yarıyor. Genelde Anarchy Acres civarında iniş yaptığımda, kimin nerden ateş ettiğini kolay kolay anlayamıyorum. Hatta bazen iki farklı kişi, farklı noktalardan ateş ediyor ve açık alanda olduğum için savunmasız durumda oluyorum.

Bu gibi durumlarda kubbe yapı dikip eğilerek hareket ediyorum ve böylece aldığım hasarı minimuma indiriyorum. Her yönden faydası olan bir yapı anlayacağınız.

Birde tuzaklar var ancak onları ayrı bir başlıkta inceleyeceğim için buraya yazmıyorum. Bir sonraki rehber yazısında görüşürüz, iyi oyunlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.