OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Fortnite Battle Royale: Kaynaklar

Fortnite Battle Royale: Kaynaklar

35

 

Battle Royale oynarken dikkat etmemiz gereken şeylerden birisi de fırtına yaklaştığında sağlam bir yapı kurmak. Bunun içinse gerekli yapı malzemelerini erkenden toplamalı ve oyun sonunda bu malzemeleri kullanarak sağlam bir yapı kurmalı veya sığındığımız bir yapıyı güçlendirmeliyiz.

Oyunda çeşitli kaynak malzemeleri mevcut. Toplamda 3 ayrı tipe ayrılıyorlar. Odun, tuğla ve metal. Aralarında en zayıfı odun iken en dayanıklısı ise metaldir. Metalden yaptığımız yapılar odun kullanarak yaptığımız yapılara göre dört kat daha sağlamdır.

Birinci Kaynak: Odun
Oyunda en fazla bulunan kaynak odundur. Bir çok şekilde elde edebilirsiniz. En yaygın olanı ağaçları kullanmaktır. Ancak ahşaptan evlerde veya nadiren ganimet sandıklarından odun ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

Odun dayanıksız o yüzden almayım gibisinden düşünmeyin. Bahsettiğimiz yapılar sadece kendinizi korumak için değil aynı zamanda hareket kabiliyetinizi artırmak içinde kullanılır. Mesela bazı evlerde, evin üst katlarında veya çatı katlarında ganimet sandıkları vardır. Ancak fiziksel olarak buraya doğrudan erişemezsiniz.

Bu gibi durumlarda tahta yapıları kullanarak, F3 ile yaptığımız merdiven yapılara ihtiyacınız var. Bu yapıyı dikkat ederseniz sadece ganimet sandığına ulaşmak için kullanıyoruz. Yani metal kaynağımızı burada boşa harcamak yerine, tahta kaynaklarımızı bu gibi durumlarda kullanabiliriz.

İkinci Kaynak: Tuğla
Bu kaynağı ise binalardan elde ediyoruz. Oyunda bütün yapılar parçalanabilir ve craft edilebilir. Oduna göre daha dayanıklıdır ancak metale göre daha zayıftır.

 

Eğer metal olan yerleşim yerlerine yaklaşamadıysanız, veya metal toplamaya zamanınız kalmadıysa, tuğlaları kullanarak ortalama dayanıklılığa sahip yapılar inşa edebilirsiniz.

Üçüncü Kaynak: Metal
Bu kaynağı ise çevremizde bulunan arabalardan elde ediyoruz. Bazı yerler metal bakımıdan yani araba bakımından çok zenginken bazı yerler ise çok fakirdir. Mesela Fatal Fields hem metal hemde silah bakımından çok zengin bir alandır ve oyuncuların bir çoğu bu bölgeye iniş yapar.

 

Ancak Lonely Lodge gibi bölgelerde ise neredeyse hiç yoktur. Burada iniş yapan oyuncular merkezi şehirlere doğru hareket ederek, yollarda veya yağmalanmış kasabalardaki araçları parçalar.

Metal toplarken dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü bazı arabalarda alarm var. Vurduğunuzda deli gibi ötmeye başlıyor ve çevrenizdeki oyuncuları üzerinize çekmenize neden oluyor.

Her ne olursa olsun, haritanın neresinde olursak olalım metal toplamaya özen göstermeliyiz. Bir an önce fırtınanın gözüne gidip kendimize adam akıllı bir bina kurmalı ve düşmanlarımızı beklemeliyiz. Eğer tuzakta bulduysanız kale gibi yapılar inşa edebilirsiniz.

Hem metal toplamanın güzel yanlarından birisi de bazı büyük tırları parçalarken bunların içinden silah veya cephane çıkabiliyor. Genellikle düşük seviye silahlar olsa da oyun başı oldukça işinize yarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.