OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Fortnite Bad Module İnfo Hatası Nasıl Çözülür ?

Fortnite Bad Module İnfo Hatası Nasıl Çözülür ?

57

Windows güncellemelerinden dolayı bu aralar sadece Fortnite değil, CS GO, PUBG ve daha bir çok oyunda “Bad Module İnfo” hatası ile karşılaşıyoruz. Özellikle windows 10 kulanıcıları başta olmak üzere halen güncelleme desteği alan diğer windows sürümlerinde de bu hata ile karşılaşmaya devam ediyoruz. Aşağıda bu hatayı çözebilmenizi sağlayacak bir takım yöntemleri size anlatacağız.

Windows Logo Tuşuna Basın
Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın.
Tam Ekran Optimizasyonunu Devre Dışı Bırakın.
Sürücülerini Güncelleştirin.
Bios’u Güncelleyin.
1) Windows Logo Tuşuna Basın
Düşük bir ihtimal olsa da bu yöntem işinize yarayabilir. Hatayı aldığınız zaman klavyenizde yer alan windows ikonuna tıklayın. Bu ikona tıkladığınızda otomatik olarak windowsun başlangıç menüsü aktifleşecek ve hata veren oyun kapanacaktır. Kapanmıyorsa manuel olarak kapatın.

Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar oyunu çalıştırmayı deneyin, eğer açılmıyorsa sırayla aşağıdaki adımları uygulayın ve her adımdan sonra tekrar oyunu açmayı deneyin.

2)Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın.
Atalarımızın da dediği gibi ” bir kapa aç yap düzelir” diyoruz ve hatayı aldığınızda bilgisayarınızı bir kapat aç yapmanızı öneriyoruz.

Fortnitenin kısayoluna veya exe uygulamasına sağ tıklayın ve özellikleri seçin. Açılan pencerede uyumluluk sekmesine gelin ve en altta yer alan “Tam Ekran optimizasyonunu devre dışı bırak” seçeneğini devre dışı bırakın.

3) Tam Ekran Modundan Çıkın
Oyunu Tam Ekran modunda oynuyorsanız bu hata ile karşılaşmanız daha yüksek bir ihtimal. Windows oyunlarda daha yüksek performans sağlamak ve oyunlarda daha fazla fps alınmasını sağlamak amacıyla tam ekran modlarında diğer işlemlerin bastırıyor, işlemci ve ekran kartının yükünü hafifletiyor. Ancak bu bazen Bad Module İnfo gibi hatalara neden olabiliyor.

4) Sürücülerini Güncelleştirin
Eğer güncel teknolojilere ayak uyduramamış, eski tarihli sürücüler kullanıyorsanız, bu sürücüler windows güncellemeleri veya oyunların sahip olduğu güncel yazılımlar nedeniyle eski performansını göstermiyor olabilir hatta olayımızda olduğu gibi hata veriyor olabilir. Bu nedenle bilgisayarınızda yer alan sürücüleri güncelleştirin.

İster manuel isterse de Driver Booster gibi harici programlar kullanarak sürücülerinizi güncelleştirebilirsiniz.

5) Bios’u Güncelleyin
Bios güncellemek oldukça kolay bir işlemdir ancak biraz da tehlikeli bir işlem. Çünkü yanlış bir işlem yaptığınızda veya güncelleme herhangi bir nedenle yarıda kesildiğinde bilgisayar çökebilir, hatta anakartınız yanabilir.

Bu nedenle kendinizden emin değilseniz yakınınızdaki bir bilgisayar tamircisine başvurmanız daha doğru olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.