OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Fortnite adlı yapımın popülaritesi neden düştü?

Fortnite adlı yapımın popülaritesi neden düştü?

19

 

2017 senesi içerisinde piyasaya çıkarılan ve milyonlarca sayıdaki oyunseveri de arkasından sürüklemeyi başaran yaşamda kalma oyunlarından Fortnite, şu dönemlerde çok sıkıntılı günler geçirmekte. Zira ortaya çıkmış olan istatistikler, Fortnite adlı yapımın popülaritesinin düşmüş olduğunu ortaya koymakta. Öte yandan oyunseverler, Fortnite adlı yapımın eskisi kadar keyifli bulunmadığını ifade etmekteler. Şimdi ise bu konuyla alakalı bir şekilde dünyanın en iyi oyuncuları arasında yer alan Ninja, çok önemli bir açıklamada bulundu.

Fortnite adlı yapım kısa bir zaman önce ilk bölümünü bitirdi. Birkaç günlük süren bekleyişin hemen sonrasında da bu oyun, Fortnite: Chapter 2 şeklinde yenilenmiş bir hali ile karşımıza çıkmış oldu. İlk sezonu fazlasıyla başarılı bir biçimde tamamlamış olan oyunseverler, ikinci sezon içerisinde ise beklediklerini bulamış oldular. Zira Epic Games şirketi, Fortnite: Chapter 2 adlı yapımın ikinci sezonunu fazlasıyla uzun tutmuş oldu. Bu söz konusu durum, oyunseverlerin de tepki göstermesine sebep oldu.

Ninja, söz konusu bu durumla alakalı yapmış olduğu açıklamalar üzerinde Fortnite: Chapter 2 sürümünün 2. sezonunun başlamış olmasıyla beraber oyundan keyif almayı sürdüren oyunseverler açısından kendisini çok kötü hissetmiş olduğunu da ifade etti. Epic Games şirketiyle alakalı da konuşmuş olan Ninja, firmanın işleri zorlaştırmış olduğuna vurgu yaptı. Yani Ninja ise öteki oyunseverler gibi Fortnite adlı yapımın eskisi kadar keyif verici bir durumda bulunmadığını düşünmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.