OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Fortnite adlı yapımın mobil sürümü ne kadar kazandırdı?

Fortnite adlı yapımın mobil sürümü ne kadar kazandırdı?

4

 

Bedava vermiş olduğu GTA 5 adlı yapımla çok fazla konuşulmaya başlanan Epic Games şirketinin Fortnite adlı yapımın mobil sürümü üzerinde gerçekleşen mikro işlemlerden 1 milyar dolar tutarında bir gelir elde etmiş olduğu açıklaması yapıldı. Söz konusu bu gelir, oyun ilk defa mobile çıkmasından bu yana elde edilmiş olan bütün kazancı kapsamakta.

PUBG adlı yapımla birlikte çok uzun bir zaman boyunca en fazla oynanan oyunların arasında kalmış olan battle royale oyunlarından Fortnite, Sensor Tower platformunun paylaşmış olduğu rapora bakılırsa iki senelik süreç içerisinde oyunun mobil sürümünden tam tamına 1 milyar dolar tutarında gelir elde etmiş oldu.

Bu söz konusu rakam, oyunun PC ile birlikte konsollar üzerinde gerçekleşen satış rakamlarını içine almamakta olduğunu da ifade etmemiz gerekli. Bunlar da ilave edildiği zaman Epic Games şirketinin kasasına çok ciddi miktarda para girmiş olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Fortnite adlı yapım, COVID-19 virüsünden dolayı evlerine kapanmış olan milyonlarca sayıdaki insanın oyunlara yönelmiş olmasıyla çok kısa zaman içinde de çok ciddi bir kazanç elde etmiş oldu. Epic Games şirketi, 2020 senesinin Nisan ayında Fortnite adlı yapımın mobil sürümü üzerinden 44,3 milyon dolar tutarında bir gelir ve 6 milyon tane de yeni indirme elde etmiş oldu. Firma, bu söz konusu gelirlerin fazlasıyla büyük bir bölümünü de direkt bir şekilde iOS platformunun üstünden kazanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.