OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Fortnite adlı yapımın iOS üzerindeki oynanma oranı ne kadar düştü?

Fortnite adlı yapımın iOS üzerindeki oynanma oranı ne kadar düştü?

26

 

Epic Games şirketi mahkeme içerisinde yapmış olduğu açıklamalarda, Fortnite adlı yapımın App Store üzerinden kaldırılmasından hemen sonra iOS işletim sistemi üzerinde günlük bir şekilde aktif Fortnite oyuncusu sayısının %60 azalma gösterdiğini de açıkça ifade etmiş oldu. Öte yandan yaşanmış olan bu oyuncu kayıplarından sonra Epic’in bu söz konusu kullanıcıları bir daha göremeyecek olduğu da dile getirilmiş durumda.

Epic Games şirketi, iOS işletim sistemi üzerinde 116 milyon taneden çok kayıtlı Fortnite kullanıcısının yer aldığını ve bu söz konusu sayının öteki platformlardan çok daha fazla bir durumda bulunduğunu ifade etti. Firma, öte yandan iOS işletim sisteminde yer alan Fortnite kullanıcılarının %63’lük kısmının yalnızca bu platform üstünden oyuna erişmekte olduklarını da dile getirmiş durumda.

Epic Games şirketi, Apple şirketinin yapmış olduğu misillemenin Fortnite topluluğuna çok büyük bir zarar vermiş olduğunu ifade ederken iOS işletim sistemi üzerinde Fortnite oynamayı sürdüren oyuncuların haftalık oynama zamanlarının da çok önemli bir seviyede düşmüş olduğunu açıkça ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.