OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Final güncellemesi sayesinde rekor kırdı

Final güncellemesi sayesinde rekor kırdı

4

 

2011 senesi içerisinde paylaşılan ve geçmiş olduğumuz gün ömründeki son ve en büyük güncellemesini almış bulunan Terraria adlı yapım, bugün ise kendi kendinin anlık oyuncu sayısı konusundaki rekorunu kırmış oldu. Oyun, aynı esnada tam tamına 500.000 tane oyuncu tarafından oynanmış oldu.

Açık dünyadaki yaşamda kalma oyunlarının yanı sıra 2 boyutlu dünyanın birleşmiş olmasıyla ortaya çıkmış bulunan Terraria adlı yapım, 9 sene öncesinde karşımıza çıkmış durumda bulunmasına karşın halen çok büyük bir oyuncu topluluğu tarafından oynanmayı sürdürüyor. 2011 senesi içerisinde Re-Logic şirketinin geliştirip piyasaya sürmüş olduğu söz konusu bu oyun, bugün ise çok daha yeni bir rekor kırmış oldu.

Terraria adlı yapım, kendi bünyesi üzerinde bugün aynı esnada oyun içerisinde yer alan oyuncu sayısı konusundaki rekorunu kırmayı başarmış oldu. Oyunun daha önce gerçekleştirmiş olduğu rekoru olarak öne çıkan 489.886 tane oyuncu sayısı, bugün söz konusu bu yapımın aynı esnada 500.000 tane oyuncu tarafından oynanmış olmasıyla kırıldı. Böylece Terraria, Steam platformu üzerindeki yerini bir defa daha kanıtlamış hale geldi.

2 boyutlu bir dünya üzerinde yaşamda kalmaya gayret ettiğiniz ve kendi düzeninizi kurmakta olduğunuz Terraria adlı yapım, bugün içerisinde CS:GO adlı yapım ve Dota 2 adlı yapımdan sonra Steam platformunda en fazla oynanan üçüncü oyun olma unvanını elde etmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.