OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

FIFA 20’nin aldığı puan adeta içler acısı halde

FIFA 20'nin aldığı puan adeta içler acısı halde

137

 

FIFA 20 isimli yapım, bilinmekte olduğu gibi 27 Eylül tarihi içerisinde oyuncuların beğenisine sunulmaya başladı. Eleştirmenlerin incelemesinde tam not almış bulunan bu oyun, kullanıcıların sınavlarından ise hiç bir şekilde geçememiş gibi gözükmekte. Oyunu oynamış olan oyuncular, Metacritic benzerindeki inceleme siteleri üzerinde FIFA 20 isimli yapımı adeta eleştiri yağmuruna tutmuş oldular. Oyunla ilgili PS4 platformundaki kullanıcı puanları 10 üstünden 1,3 seviyelerinde kalmış oldu.

Kullanıcılar; oyunda yer alan kariyer modun ile birlikte fikstür eşleştirmelerini ve tasarımla alakalı seçeneklerini beğenmemiş olduklarını ifade ediyor. Oyun yayıcısı olan EA şirketi ise, oyunculardan gelmiş olan eleştirileri hızlı bir şekilde dikkate alıp kariyer modu ile birlikte FIFA Ultimate Team modunun yanı sıra genel oynanış konusunda düzenlemeler gerçekleştirileceği konusunda açıklamalar yaptı.

FIFA 20 isimli yapımın yapay zekayla alakalı bir eşleşme probleminden dolayı takımların kadroları içerisinde de problemler yaşanmakta. Yapay zeka, takımlardan bazılarının asıl kadrosunun yerine yedek kadrosu ile beraber sahaya çıkmasına sebep olmakta. Bu ise takımların çok hızlı bir biçimde lig üzerinden düşmesine sebep oluyor. EA şirketi ise, bu probleme yönelik bir çözüm aramakta oldukları konusunda bir açıklama yaptı. Yapım firmasından gerçekleştirilmiş olan açıklama, bu problemin oyunun farklı alanlarını etkilememekte olduğu şeklinde.

FIFA 20 isimli yapımı denemiş olan oyuncuların başka bir eleştirileri de düzgün bir şekilde işlememekte olan fikstür seçimleri konusunda. Oyunun kariyer modu içerisinde fikstürle alakalı olarak problemler göze çarpmış bir durumda.

FIFA 20 isimli yapımın bu hatalarla oyunculardan çok daha üst seviyede bir puan alması ise fazlasıyla zor gözükmekte. EA şirketinin üstünde çalışmalar yaptığı hataların yakın bir zamanda çözülmesi konusunda bir beklenti var fakat oyuncuların deneyimleri artmaya başladıkça oyun üzerinde farklı hataların da ortaya çıkması söz konusu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.