OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Facebook’tan Pokemon oyunu müjdesi

Facebook'tan Pokemon oyunu müjdesi

27

 

Dünyanın genelinde 2 milyar taneden çok kullanıcıya ev sahipliği yapmaya devam eden Facebook platformu, tabanı üzerinde yer alan genç kitleyi elinde tutabilmek maksadıyla çok önemli bir adım atmış durumda. Amerika Birleşik Devletleri asıllı sosyal medyanın devi, Facebook Gaming (Oyun) isimli platforma 2 tane yeni Pokemon oyunu ilave etti; Pokémon Tower Battle ile birlikte Pokémon Medallion Battle adlı oyunlar..

Pokémon Tower Battle, bütün dünyanın genelin kullanıma sunulmuş durumdayken, Pokémon Medallion Battle isimli yapım da şu anda sadece Asya-Pasifik bölgesi üzerinde oynanabilmekte. Her 2 tane oyun da, Instant Games (Anında Oyunlar) isimi sekmenin bir parçası şeklinde oynanabilecek.

Bombay Play şirketinin geliştirmiş olduğu Pokémon Tower Battle isimli yapım, oynayanların Pokémon’ları birbirine istifleyip en yüksek kuleleri meydana getirmeye çalışmakta oldukları bir oyun. Oynayanlar ise, nadir bir durumda bulunan Pokémonları keşfederek yakaladıkları zaman, seviye atlamış oluyor ve mücadeleye devam ettikleri arkadaşlarına karşı skor kazanmış oluyor.

GCTurbo şirketinin geliştirmiş olduğu Pokémon Medallion Battle isimli yapım da bir kart savaşı aynı zamanda strateji oyunu olarak öne çıkıyor. Oyun üzerinde yer alan, Pokémon’ları madalyon biçiminde topluyor, sonrasında savaşıyor ve geliştirmeye çalışıyorsunuz. Öte yandan desteleri devamlı olarak geliştirmek amacıyla da her ay tanıtımı gerçekleştirilen yeni Pokémonları da keşfedebilmektesiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.