OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Facebook’tan Minecraft oyunu için sanal asistan

Facebook'tan Minecraft oyunu için sanal asistan

95

 

Facebook platformu, popüler hale gelen sandbox oyunlarından Minecraft ile alakalı olarak sanal bir tane asistan geliştirmeye başlamış bir durumda. Söz konusu bu atılımla beraber sosyal medyanın devi, yapay zekaların çoklu işlem üzerindeki eksikliklerini gidermeyi planlamakta. Facebook isimli platformun araştırma ekibinin geliştirmiş olduğu Minecraft isimli yapımın sanal asistanı, insanlar ile etkileşime geçebiliyor olacak ve oyuncunun isteklerini açık bir şekilde yerine getirebiliyor olacak.

Bunun sayesinde de yapay zekanın çoklu işlem kabiliyetini geliştirebilmesi amacıyla tamamen uygun bir zemin sağlanmış bir durumda bulunacak çünkü oyunun aylık olarak aktif 91 milyon tane oyuncusu bulunuyor. Facebook platformunun araştırma ekibi içerisinden Arthur Szlam, söz konusu bu durumu; ”Oyuncuların bu oyun içerisinde gerçekleştirebilecek şeyler nerdeyse tamamen sınırsız. RAM’inizin yetmiş olduğu kadar haritaya blok sığdırabilmektesiniz” ifadeleriyle konuşuyor.

Söz konusu bu sanal asistan sizin de ilginizi çok fazla çekti ise sizlere çok daha iyi bir haberimiz bulunuyor: Araştırmacılar bu söz konusu sanal asistanın indirebilecek olduğunuz erken bir sürümünü paylaştı. Nasıl kullanılabilecek olduğu da sayfanın alt bölümlerinde anlatılmakta.

Bu söz konusu, dünyanın genelinde yer alan oyuncuların Minecraft isimli yapımdan çok daha fazla verim almasını sağlama konusunda potansiyeli de bayağı bir hayli yüksek gibi gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.