OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Eve Online adlı yapımda yeni bir rekor

Eve Online adlı yapımda yeni bir rekor

153

 

Eve Online adlı yapım, 30 Aralık tarihi içerisinde gerçekleşmiş olan Pvp savaşı sayesinde çok daha yeni bir dünya rekorunu kırmış oldu. PAPI ile birlikte Imperium klanlarının arasında geçmekte olan ve toplam olarak 5.600 kişinin katılım göstermiş olduğu söz konusu bu savaşın maliyeti, 345.000 dolar tutarını geçmiş oldu.

Uzay temasına sahip bir MMORPG oyunu olarak öne çıkan Eve Online adlı yapım, ortalam bir şekilde 17 seneden beri binlerce insanın katılım göstermiş olduğu PvP savaşlarından dolayı da dikkat çekmeyi sürdürmekte. Saatler boyunca devam eden bu PvP savaşları, fazlasıyla büyük seviyedeki maliyetleri de beraberinde getirmiş oluyor ve dünya rekorlarının altına imzasını atmış oluyor.

Eve Online adlı yapım en son 5600 kişinin katılmış olduğu ve tam tamına 23,6 ISK’nın harcanmış olduğu yeni bir PvP savaşı ile birlikte gündeme gelmiş oldu. İki tane klanın arasında gerçekleşmiş olan söz konusu bu savaş, katılımcı sayısının yanı sıra maliyetiyle beraber çok daha yeni bir rekor kırmış oldu.

Bu söz konusu rekor Eve Online adlı yapımın kırmış olduğu ilk rekor da değildi. Kan Banyosu ismiyle bilinirliği bulunan savaş, 2014 senesi içerisinde gerçekleşmişti ve tam tamına da 21 saat boyunca devam etmişti. Bu söz konusu savaş, oyun üzerindeki en büyük ve de en maliyete sahip savaş şeklinde kabul edilmiş idi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.