OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Eski GTA oyunlarına da ışınlama desteği getirdiler

Eski GTA oyunlarına da ışınlama desteği getirdiler

165

 

GTA hayranı olanlar, serinin en ikonik oyunları arasında yer alan GTA 3 adlı yapımın yanı sıra GTA Vice City adlı yapım ile birlikte GTA San Andreas adlı yapıma ışın izleme teknolojisi ilave etti. Yapılmış olan çalışmalar, her üç tane oyuna da benzeri olmayan bir hava katmış oldu. Yeni nesildeki konsolun yanı sıra bilgisayarlar, ışın izleme teknolojisine sahip GTA oyunlarını işte bunlarda olduğu gibi gösterecek olabilir.

Video oyunlarına tutkun olanlar, son birkaç seneden beri çok daha yeni bir görüntü teknolojisiyle tanışmış oldu. ‘Işın izleme’ ismiyle bilinirlik elde eden söz konusu bu teknoloji, oyunlarda yer alan görüntünün gölge ile birlikte yansımalar aracılığıyla çok daha gerçekçi durumda gözükmesini sağlamakta. Çok büyük bir fark yaratmış olan bu teknoloji yeni nesil oyun konsolları üzerinde de karşımıza çıkmaktayken, geliştiriciler ise üstünde çalışmakta oldukları oyunları bu teknolojiyle destekler duruma getirmeye gayret ediyorlar.

Aslına bakılırsa ışın izlemeyle alakalı teknoloji, yalnızca geliştiricilerin üstünde durmakta olduğu bir yenilik değil. Oyunlardan bazılarının hayranları da yapmış oldukları işlemlerle, bugün çoktan unutulan oyunlar için ışın izleme desteği getirebilmekteler. Bunun en son örneğini ise şimdi, sektörün köklü isimleri arasında yer alan Rockstar Games şirketinin ikonik oyunları arasında yer alan GTA 3 adlı yapımın yanı sıra GTA Vice City adlı yapım ve GTA San Andreas adlı yapımda yapılmış şekilde görmekteyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.