OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Epic Games’ten bedava oyunlarla alakalı yeni karar

Epic Games'ten bedava oyunlarla alakalı yeni karar

19

 

Epic Games şirketi vermiş olduğu bedava oyunlar sayesinde oyuncuların gönlünde taht kurmuş durumdayken güvenliği de hiç bir şekilde elden bırakmamakta. Epic Games Store, bedava oyunları alma konusunda isteği bulunan kullanıcılardan bir müddet için İki Aşamalı Kimlik Doğrulama talep edecek.

Epic Games Store isimli platform, istemcisi sayesinde oyunculara haftalık bir şekilde bedava oyunlar sunmaya devam ediyor. Üstüne üstlük oyunlar bedava olduğu dönem içerisinde alınacak olursa, kullanıcıya ait durumda bulunuyor ve kampanya sona erdiği zaman dahi oyun kitaplığında kalmaya devam ediyor. Fakat bundan böyle Epic, bedava oyun alma konusunda isteği bulunanlara geçici bir zaman için ufak bir şart koşmakta.

Epic Games, 21 Mayıs tarihine dek Epic Games Store üzerinde yer alan bedava oyunları almadan öncesinde kullanıcılardan belirli aralıklar ile İki Aşamalı Kimlik Doğrulama (2FA) talep etmeye başlayacak. Firma söz konusu bu değişikliği, oyuncuların Epic üzerinde yer alan hesaplarının güvenliğini arttırabilecek adımları uygulamasını sağlayabilmek amacıyla yapıyor.

Epic Games Store üzerinden bedava bir oyunu almaya gayret ederken, ”Bu bedava oyunu almak amacıyla hesabı üzerinde İki Aşamalı Kimlik Doğrulamanın kurulu durumda bulunması gerekli. İki Aşamalı Kimlik Doğrulama, Epic Games hesabı üzerinde ek bir güvenlik sağlamış olur ve yetkisiz durumda bulunan erişimi de engellemeye yardımcı olabilir.” şeklinde mesaj almış olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.