OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Epic Games’in geliştirici hesabı Apple şirketi tarafından kapatıldı

Epic Games'in geliştirici hesabı Apple şirketi tarafından kapatıldı

113

 

Fortnite adlı yapımın kendi ödeme sistemini atlatmış olmasından dolayı Epic Games şirketiyle hukuki açıdan kavga vermeye başlamış bulunan Apple şirketi, Epic Games platformuna ait App Store hesabını kapatma kararı aldı. Firma, Unreal Engine’in bu vaziyetten hiç bir şekilde etkilenmeyecek olduğunu belirtti.

Son dönemler içerisinde teknoloji dünyasının gündemini meşgul etmeye devam eden en büyük olaylardan biri, Fortnite adlı yapımın sahibi Epic Games şirketiyle Apple şirketinin arasında başlayan kavga olmuştu. Fortnite, özel bir yöntemle Apple şirketinin ödeme sistemi atlatmayı başarmış ve bunun hemen sonrasında da App Store üzerinden kaldırılmıştı.

Apple, şirketi yapmış olduğu bir açıklama içerisinde, devam eden hukuki savaş esnasında Fortnite adlı yapımın geliştiricisi Epic Games şirketinin, Apple şirketine ait olan uygulama mağazalarından App Store platformu üzerindeki hesabını da kapatmış olduğu konusunda bir açıklamada bulundu.

Epic Games şirketinin App Store üzerindeki geliştirici hesabını kapatmış olan Apple şirketi, pek çok uygulama geliştiricisi tarafından kullanılmış olan ve tekrardan Epic Games platformuna ait durumda bulunan Unreal Engine’in bu söz konusu olaydan etkilenmeyeceğini açıklamış durumda. Firmadan yapılmış olan açıklamaya bakılırsa iPhone kullananlar, Fortnite adlı yapımı ve öteki Epic Games şirketine ait olan oyunları App Store kullanarak indiremiyor olacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.