OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Epic Games şirketi davalık olmuş durumda

Epic Games şirketi davalık olmuş durumda

25

 

Dünyanın üstünde çok ciddi bir oyuncu kitlesi yer alan oyunlardan bir tanesi olarak öne çıkan Fortnite isimli yapım, her geçmiş olduğumuz gün çok daha yeni oyuncuların favori oyunlarından bir tanesi haline gelmeyi sürdürüyor ve kitle de büyümesini sürdürmekte. Sezon başlarken sunmuş olduğu yeniliklerden dolayı çok fazla dikkat çekmiş olan oyun, bu defa ise fazlasıyla değişik bir konudan dolayı gündeme gelmiş bir durumda.

Kanada’da merkezi bulunan hukuk şirketlerinden Calex Légal’den Alessandra Esposito Chartrand’e bakılır ise Epic Games isimli firma, Fortnite isimli yapımı yarattığı esnada pek çok psikolog işe alımı gerçekleştirdi ve söz konusu bu oyunun en yüksek seviyede bağımlılık yaratabilmesi amacıyla çalışmalar yürütmeye başladı. Epic Games isimli platformun gençleri bağımlılık yolu ile oyuna çekmekte olduğunu ifade eden avukat, bu durumu hızlı bir şekilde mahkemeye taşıyacak olduklarını da ifade etti.

Avukat görevinde buluna nAlessandra Esposito Chartrand, 2015 senesi içerisinde tütün firmalarına yönelik olarak görülmekte olan davayı örnek gösterip Epic Games şirketinin bağımlılık riski hususunda üstüne düşenleri hiç bir şekilde yapmadığını da açıkça ifade ediyor. Quebec Yüksek Mahkemesi tarafından sigara içmenin yaratmış olduğu tehlikeleri hususunda müşterilerine uyarıda bulunmayan firmalara vermiş olduğu cezaya da değinmiş olan avukat, Epic Games şirketinin bağımlılık hususunda bir bilgi verme mecburiyetinin olduğunu da açık bir şekilde ifade ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.