OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Epic Games bedava oyun dağıtımını sürdürecek mi?

Epic Games bedava oyun dağıtımını sürdürecek mi?

16

 

Epic Games Store platformu, 2018 senesi içerisinde yapmış olduğu çıkıştan bu zamana kadar pazar üzerinde bir yer kapabilmek amacıyla devamlı olarak 2 taktiği takip etmeyi sürdürdü: özel oyunlar ile birlikte bedava dağıtılan oyunlar. Lakin pek çok Epic Games Store kullanan kişi bundan böyle bu servislerden yararlanmaya başladı. Aslında Epic Games Store yine de, 2020 senesi içerisinde bedava oyun dağıtımını sürdürecek gibi durmakta.

2020 senesinin başlangıcını ise zaten Darksiders ile birlikte Darksiders II ve ayrıca Steep dağıtımını yaparak başlamış idi. Bu söz konusu oyunlar şu anda güncel oyunlar olarak bulunmasalar da bu oyunlara para verme konusunda isteği olmayanlar açısından kütüphanelerine ilave etme fırsatı sunmuş durumdaydı. Öte yandan oynamakta olduğu zamanla oyun ücretini karşılaştırmakta olanlar açısından da bu fırsat çok büyük bir altın madeni olarak görülmekteydi.

Tabiiki de bu ve daha pek çok bedava oyun fırsatından faydalanma konusunda isteği olan oyuncuların bilgisayarları üzerine Epic Games Store’u indirmeleri gerekli. Lakin firma, platform ile ilgili beklenmekte olan ve olması gerekli pek çok şeyi halen ilave edemedi. Platform şu anda oyuncuların sadece Fortnite ile birlikte dağıtımı gerçekleştirilen oyunları oynamakta oldukları bir yere dönmüş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.