OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Electronic Arts şirketinden Project Atlas konusunda bir açıklama

Electronic Arts şirketinden Project Atlas konusunda bir açıklama

36

 

Son zamanlarda çıkmış olan oyunlar, daha 3 sene öncesinde piyasaya çıkmış olan bilgisayarların üzerinde yer alan donanımları dahi zorlamakta. Bu problemin olması da insanları çok daha yeni oyunlar oynayabilmeleri amacıyla yeni donanımlar için yatırım yapma konusunda itilmekte. İşte söz konusu bu problemden dolayı bizleri kurtarabilecek çözüm, pek çok firmanın tanıtmış olduğu bulut platformlarından geçmekte.

Bulut platformları aracılığıyla bilgisayarların mevcut durumdaki özellikleri tamamen önemsiz bir duruma gelmekte ve sadece internet bağlantılarını kullanıp oyun oynayabilmekteyiz. Bu söz konusu sektör, gelecekle ilgili olarak fazlasıyla büyük umutlar vermiş olduğundan pek çok firma arasında da rekabeti kızgınlaştırmış oluyor.

Bu firmalardan bir tanesi olarak öne çıkan Electronic Arts şirketi, geçmiş olduğumuz sene bulut tabanına sahip oyun platformlarından Project Atlas’ı resmen duyurmuştu. Platformu deneyimlemiş olan kullanıcılar Titanfall 2 isimli yapım ve Unravel isimli yapımları bulut üstünden oynamışlardı. Firmanın baş teknoloji yöneticilerinden biri olan Ken Moss, platformuyla alakalı olarak açıklamalar gerçekleştirdi.

Ken Moss, söz konusu bu röportaj esnasında yapay zekanın yanı sıra bulut sistemlerinin oyunculuk üstünde tam olarak nasıl bir etkiye sahip bulunacağına yönelik olarakta bir öngörüde bulunmuş oldu. Moss açıklaması içerisinde, bulut sisteminin milyarlarca sayıya sahip yeni oyuncuyu oyun dünyası üzerine katacak olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.