OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Electronic Arts şirketinden GDC açıklaması geldi

Electronic Arts şirketinden GDC açıklaması geldi

14

 

Oyun Geliştiricileri Konferansı içerisinde corona virüsü konusundaki salgından dolayı yaprak dökümü başlamış durumda. EA şirketinin yanı sıra Hideo Kojima ile birlikte PlayStation ve de Facebook, sağlık konusundaki endişeleri öne sürüp etkinliğe katılmayacak oldukları konusunda bir açıklamada bulundu.

2020 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nın (GDC) gelecek ay gerçekleşmesi konusunda planlar yapılıyor fakat birkaç tane büyük isim Corona virüsü konusundaki endişeler sebebiyle etkinliğe katılmayacak oldukları konusunda açıklamalar yapmaya başladı. Corona virüsü ile alakalı vakaların dünyanın genelinde artış göstermeye başlaması, Mobil Dünya Kongresi’nin hemen sonrasında Oyun Geliştiricileri Konferansı’nı da vurmuş oldu.

Sosyal medyanın devlerinden biri olarak öne çıkan Facebook, geçmiş olduğumuz hafta yapmış olduğu açıklama içerisinde, ”Personellerimiz ile birlikte geliştirici bir durumdaki ortaklarımızın ve de GDC topluluğunun sağlığının yanı sıra güvenliği hususundaki endişeler ve ayrıca COVID-19 virüsle alakalı gelişen sağlık risklerinden dolayı Facebook, bu seneki Oyun Geliştiricileri Konferansı’na katılmıyor olacak.” ifadelerine yer verdi..

Sony şirketinin yapmış olduğu açıklama da buna benziyordu. Japon asıllı teknolojinin devi, ”Katılımımızı iptal etme konusundan dolayı hayal kırıklığına uğramış durumdayız, fakat küresel bir durumdaki iş gücümüzün sağlığının yanı sıra güvenliği de en büyük endişemizdir.” şeklindeki ifadelerine yer vermişti. Oyun dünyasında yer alan en önemli markalarından biri olarak öne çıkan PlayStation, söz konusu bu etkinlik içerisinde yer almıyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.