OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Electronic Ars şirketi Star Wars için lisans aldı

Electronic Ars şirketi Star Wars için lisans aldı

136

 

Star Wars isimli film serisinin yapımcılığını üstlenmiş olan Disney, oyun üretici şirketi Electronic Arts’la bir anlaşmaya imza attı. Bunla birlikte 17 Kasım 2017 senesinde çıkartmış olduğu Battlefront II isimli yapımla 15 Kasım 2019 senesi içerisinde çıkartmış olduğu Jedi: Fallen Order isimli oyunların bu söz konusu anlaşma üzerinde çok önemli bir rol oynaması göze çarpmakta.

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan bir video oyun üreticisi konumunda yer alan Electronic Arts şirketi, uzun bir süreden beri Star Wars isimli oyun serisinin lisansını almaya çalışmaktaydı. Star Wars isimli seri, 2017 senesinden bu zamana kadar çok fazla yol kat etmiş oldu. EA şirketi ile birlikte Star Wars adlı oyunun hikayesi de fazlasıyla etkileyici. EA şirketi, yapmayı talep ettiği birkaç tane Star Wars oyununu iptal etmiş oldu ve stüdyolarından bir tanesini de Star Wars oyunundan sonra kapatmış oldu.

Oyuncular ise, daha öncesinde firmaya seriyle ilgili olarak çok yoğun eleştirilerde bulunmuş idi. Oyuncuların bu defaki tepkisinin nedeni ise, Battlefront II isimli yapım üzerinde karakterinizin mevcut durumdaki gücünü parayla artırabiliyor bir durumda bulunmanızdı. Kısa bir şekilde söylemek gerekirse bu, oyunu para ile kazanmak ya da oyun dili üzerinde ‘‘pay to win’’ şeklindeki bir anlama gelmekte. Bu söz konusu haberlerin paylaşılmasının sonrasında Battlefront II isimli yapım piyasaya çıktı. Bir sene geçtikten sonra oyun, 9 milyon tane kopya satışı gerçekleştirdi lakin bu beklentinin altında kalan bir rakamdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.