OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

EA’nın ünlü oyuncusu her yerden banlandı

EA'nın ünlü oyuncusu her yerden banlandı

20

 

Profesyonel bir durumdaki FIFA oyuncularından ve ayrıca YouTuberlardan Kurt ‘Kurt0411’ Fenech, canlı yayınlar esnasında ve sosyal medya paylaşımları üzerinde topluluk üzerinde yer alan öteki oyuncuları tehdit ettiğinden dolayı Electronic Arts şirketi tarafından banlanmış oldu. Kurt0411, yalnızca FIFA ile alakalı turnuvalardan değil bütün EA hizmetlerine veda etmiş oldu.

Popüler bir durumdaki FIFA oyuncularından biri olan Kurt Fenech veyahut herkes tarafından bilinmekte olan adıyla Kurt0411’la Electronic Arts şirketinin arasında çok uzun zamandan beri problem yaşanmakta. Canlı yayınlar esnasında ve sosyal medya üzerinde firmaya karşı devamlı bir şekilde küfür etmeye devam eden ve topluluk üzerindeki öteki oyunculara tehditler savurmuş olan Fenech, 2019 senesinin Kasım ayında FIFA turnuvalarından banlanmış idi. Bu söz konusu karardan kısa bir zaman geçtikten sonra, FIFA topluluk yönetimine ait sosyal medya hesapları, Fenech taraftarları aracılığıyla hacklenmiş durumdaydı.

Geçmiş olduğumuz sene konuya yönelik olarak bir video paylaşımında bulunan FIFA oyuncusu, ”Video oyunları oynamakta olan herkes rakiplerine küfür etmeyi sürdürmüştür. Bir de FIFA’da. Fark tam olarak şudur ki, önümde canlı yayın yapmakta olan bir kamera bulunuyor. Bu aslında bir şeyleri değiştirmekte mi? Hayır. Hiç bir şekilde umrumda bile değil. Niçin önümde bir kamera olduğunan dolayı söylediklerimi değiştirmek mecburiyetindeyim?” şeklindeki sözleriyle aslına bakılırsa yapmış olduklarından pişman olmadığını belirtmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.