OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

EA’dan Command & Conquer kaynak kodu hamlesi

EA'dan Command & Conquer kaynak kodu hamlesi

3

 

Electronic Arts şirketi, Command & Conquer isimli oyuna ait kaynak kodları mod geliştiricilerin kullanabilmeleri amacıyla paylaşmış oldu. Böylelikle de yeni karşımıza çıkacak Command & Conquer Remastered adlı yapımla alakalı çok daha yeni modlar oluşturulabiliyor olacak.

Strateji türünde yer alan en önemli oyunlardan biri sorulduğunda Command & Conquer isimli marka yer almakta. Red Alert adlı yapım ile birlikte Tiberian Dawn adlı yapımın ana başlığı olarak öne çıkan Command & Conquer, tarihin tozlu rafları üzerinde kalmak amacıyla da fazlasıyla büyük bir markadır.

Yakın bir gelecek içerisinde de Command & Conquer Remastered oyununu görmüş olacağız. Electronic Arts şirketi de, bu söz konusu oyunun modlar açısından çok zengin bir yapım konumunda yer almasını, oyun üzerinde aktif ve üretken bir topluluk yer almasını talep ediyor.

Electronic Arts şirketi, oyuncular tarafından yapılmış olan bu isteklere hiç bir şekilde kayıtsız kalmış değil. Yenilenmiş olan bu oyuna modlar üretme hususunda topluluğa çok fazla güvenmekte olan şirket, oyuna ait kaynak kodlarını da paylaştı. Böylelikle çok daha gelişmiş modlar yapılmasının yanı sıra mod geliştirme işlemi çok daha basit olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.