OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

EA şirketi 1 senede kaç oyun çıkaracak?

EA şirketi 1 senede kaç oyun çıkaracak?

6

2020 senesinin ilk çeyreğine yönelik olarak mali finansal raporunu açıklamış bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan video oyunu yayıncılarından Electronic Arts (EA) şirketi, oyunların bazılarını bedava bir şekilde PlayStation 5 adlı konsolun yanı sıra Xbox Series X güncellemeleri alacak olduğunu da duyurdu. Firma öte yandan, bir senelik zaman diliminde 14 tane yeni oyun çıkarmayı planlamış olduğunu da açıklamış durumda.

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yer alan video oyunuyla alakalı satışlar, yeni tipteki koronavirüs salgınından dolayı uygulanmaya başlanan tecritlerin milyonlarca insanı eve hapsetmiş olmasının bir sonucu şeklinde geçmiş olduğumuz iki aylık zaman diliminde muazzam bir seviyede arttı. O kadar ki, mart ayı içerisinde gerçekleşen online satışlar, geçmiş olduğumuz on senenin en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Oyun dünyası üzerindeki ileri gelen yayıncılar arasındaki Electronic Arts (EA), 31 Mart 2020 tarihi içerisinde sona ermiş birinci çeyrek ve tam seneyle ilgili mali sonuçlarını açıklamış oldu. Buna bakılırsa, Amerika Birleşik Devletleri merkezli firmanın 2019 senesi içerisinde dijital platformların üstünden yapmış olduğu söz konusu satışlar, daha önceki seneye bakıldığında %9 oranındaki bir artışla 4 milyar dolar tutarına kadar yükselmiş oldu. Bu söz konusu gelir, firmanın geçmiş olduğumuz seneki toplamda gerçekleşen satış hacminin %78’lik bir kısmını temsil etmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.