OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

E3 bu sene de iptal edildi

E3 bu sene de iptal edildi

11

 

Ardımızda bırakmış olduğumuz sene koronavirüs salgınından dolayı iptal edilmiş olan ve oyun severleri bayağı bir üzmüş durumdaki E3’ün bu yıl da fiziksel bir etkinlik düzenlenmeyecek olduğu, E3 2021’in tamamen dijital bir etkinlik şeklinde karşımıza çıkacak olduğu kesinleşmiş durumda.

Ardımızda bırakmış olduğumuz sene koronavirüsün yaşamımıza en büyük etkilerinden bir tanesi de dünyanın genelinde düzenlenmekte olan bütün fuarlar ile birlikte etkinlikler ve de benzeyen oluşumların iptal edilmeye başlamasıydı. Bu vaziyetten etkilenmiş olan etkinliklerden bir tanesi de her yıl oyun dünyasının kalbinin atmakta olduğu E3 fuarıydı. Ardımızda bırakmış olduğumuz yıl komple iptal edilmiş olan E3 ardından, oyun geliştiricisi olanlar oyunlarını tanıtma amacıyla kendi etkinliklerini düzenlemek mecburiyetinde kalmışlardı.

Bu yıl E3 Fuarının Haziran ayı içerisinde düzenlenecek olduğuna yönelik bilgilerin gelmeye başlamasının sonrasında heyecan da artış göstermişti zira herkes etkinliğin tamamen fiziksel bir etkinlik şeklinde düzenlenecek olduğunu ummaktaydı. Fakat ne kadar üzücüdür ki o şekilde olmadı. Ortaya çıkmış olan en son haberlere bakılırsa E3 2021 fuarının dijital bir etkinlik şeklinde düzenlenecek olduğu kesinleşmiş durumda. Bunun kapsamında biçin bu şekilde bir karar alınmış olduğuna yönelik resmi bir açıklama yer almasa bile tahminlerimiz haliyle halen etkisini sürdürmeye devam ettiren pandemiden dolayı olduğu yönünde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.