OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Dota 2’den oyun hayranlarına üzücü haber

Dota 2'den oyun hayranlarına üzücü haber

52

 

 

Valve şirketi Dota ile birlikte Dota 2 oyunları için çok önemli güncellemelere yönelik olarak açıklamalarda bulunmuş oldu. Paylaşılmış olan blog gönderisi içerisinde, Dota 2 adlı yapımın eski işletim sistemlerinin yanı sıra grafik API’leri için desteği kesecek olduğu ifade edildi.

 

Valve şirketi paylaşmış olduğu bir blog gönderisi içerisinde birkaç aylık zaman zarfında Dota 2 adlı yapımın 32 bit’lik Windows ile birlikte 10.14’ten daha eski durumda bulunan macOS sürümlerinde desteğinin kesilecek olduğunu ifade etti. Dota 2 adlı yapımsa en sonunda DirectX 11 ile birlikte Vulkan desteğine sahip olarak karşımıza gelecek ve DirectX 9 ile birlikte OpenGL desteği kesilmiş olacak. Dota 2 adlı yapımda ayrıca SDL Audio’dan XAudio’ya geçiş işlemi de sağlanmış olacak.

 

Blog aynı zamanda, Dota 2 adlı yapımın çok daha iyi grafiklerin yanı sıra ses ile birlikte performans için çok daha yeni işletim sistemlerinden ve API’lerden hali hazır bir şekilde nasıl faydalanmış olduğuna da dikkat çekmekte. Şu zamana dek Valve şirketi, eski sistemleri kullanmakta bulunan oyuncuları destekliyordu.

 

Blog öte yandan çok daha güncel sistemlere odaklanma maksadıyla mevcut durumdaki kaynakları boşaltmak için desteğin kesilecek olduğunu da açık bir şekilde ifade etmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.