OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Dota 2 şampiyonasını kim kazandı?

Dota 2 şampiyonasını kim kazandı?

11

 

Valve şirketinin klasik hale gelen oyunları arasında yer alan Dota 2 isimli yapımla alakalı gerçekleştirilen The International 2019 isimli turnuvada, dünya üzerindeki en iyi Dota 2 isimli yapımın oyuncuları da karşı karşıya gelmiş oldu. oyun severler tarafından ise çok büyük bir ilgi görmüş olan turnuvanın galibi de ”OG” olarak öne çıktı. Bu söz konusu zaferle beraber OG, arka arkaya 2 defa dünya şampiyonu olmayı başarmış ilk takım şeklinde tarihteki yerini aldı.

Etkinliklere bakılır ise OG, takım açısından 15.6 milyon dolar tutarındaki çok büyük bir ödülün de sahibi olmayı başardı. Buna bakılır ise OG takımında yer alan her bir oyuncu, yaklaşık bir şekilde 3.1 milyon dolar tutarında bir para kazanmış bulunduğu. Kazanılmış olan söz konusu bu ödül, geçmiş olduğumuz dönemlerde gerçekleştirilen Wimbledon Tenis Turnuvası isimli turnuvanın 1. olanına verilmiş ödülden dahi 200.000 dolar tutarında daha çok. Öte yandan Fortnite Dünya Kupası etkinlikleri esnasında da 3 milyon dolar tutarındaki bir ödül verilmiş olduğu düşünülecek olursa oyuncuların fazlasıyla ciddi miktarlara sahip para kazanmış olduklarını açıkça ifade edebiliriz.

Turnuvada ikinci olan isimse Team Liquid olarak öne çıktı. Team Liquid isimli takım söz konusu bu turnuvadan 4 milyon 458.000 dolar tutarında bir para kazanmış oldu ve kişi başına kazanılmış olan ödülde yaklaşık olarak 900.000 dolar olarak öne çıktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.