OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Dosya boyutundan dolayı özür dilediler

Dosya boyutundan dolayı özür dilediler

55

Call of Duty: Modern Warfare isimli yapımla alakalı Sezon 2 adlı beklenen güncelleme, 100 GB’a kadar ulaşan çok yüksek dosya boyutundan dolayı çok fazla eleştiri almış durumda. Geliştirici konumunda bulunan Infinity Ward şirketi, yüklenmesi çok uzun saatler almakta olan dev gibi dosya boyutuna açıklama getirip oyunculardan da özür dilemiş oldu.

Call of Duty: Modern Warfare adlı yapımın Sezon 2 için güncellemesi gelmiş durumda. Yeni gelen sezonla beraber oyuna Modern Warfare 2 adlı yapımdan çok fazla sevilen Rust haritasının çok daha bir versiyonu da eklenmek üzere pek çok yeni içerik ilave edildiğinden, güncellemeyele alakalı dosya boyutunun büyük olması konusunda beklenti vardı. Fakat söz konusu bu dosya boyutu, hiç kimsenin beklemediği bir biçimde platforma bağlı bir şekilde 100 GB’lık boyuta kadar çıkmakta.

 

Oynayanlar ise CoD: Modern Warfare adlı yapıma bu kadar yüksek boyuta sahip bir güncelleme gelmesinden dolayı sosyal medya ile birlikte forumlar üzerinde yaşamış oldukları hayal kırıklıklarını açıkça dile getirmiş oldu. Hemen sonrasında ise geliştirici konumunda bulunan Infinity Ward şirketi, bu çok büyük güncellemeyle alakalı bir yorumda bulundu. Yapım yönetmeni görevinde bulunan Paul Haile, söz konusu bu güncellemenin yüksek boyutundan dolayı oynayan herkesten özür diledi ve de Sezon 2 ile alakalı güncellemenin, oyuna ait dosya boyutunu genel bir şekilde azaltmakta olan çok özel bir durum olduğunu açıkça ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.