OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

DOOM Eternal’ın yönetmeninden açıklama geldi

DOOM Eternal'ın yönetmeninden açıklama geldi

8

 

DOOM adlı seri cehennemden gelmiş olan yaratıkları paramparça etmiş olduğumu, şiddetin maksimum bir seviyede bulunduğu oyunlardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. Fakat oyunun söz konusu yönetmenine bakılırsa DOOM Eternal, çocukların oynayabilecek olduğu bir oyundur.

DOOM Eternal adlı yapım gelecek ay çıkmış olacak ve tekrardan cehennemden çıkan yaratıklara vahşeti tattırarak dünyayı kurtarmış olacak. DOOM Eternal adlı yapım, yetişkin içeriğe sahip bir şekilde derecelendirilmiş olmasına karşın oyunun yaratıcı yönetmenlerinden biri olarak öne çıkan Hugo Martin, DOOM Eternal adlı yapımın çocuklara özel çok iyi bir seçenek olduğunu söylemekte.

Hugo Martin, Amerika Birleşik Devletleri asıllı komedyenlerden Joe Rogan’ın sunmuş olduğu bir podcast içerisinde, DOOM Eternal adlı yapımın en iyi noktalarının yanı sıra çocukların oynaması amacıyla uygun durumda bulunup bulunmadığını da tartışmış oldu. Martin, söz konusu yaratıkların ikiye bölünmüş olduğu ve şiddetin hakim durumda bulunduğu DOOM Eternal adlı yapımın çok iyi bir çocuk oyunu olduğunu düşünmekte.

Rogan oyunla ilgili olarak; ”Yaşamımda görmüş olduğum en şiddetli şey. Ancak bir problem yok gibi gözüküyor, zira şiddet şeytanlara karşı.” şeklinde bir yorum gerçekleştirdi. Martin de yanıt şeklinde; ”Elbette kesinlikle! Bunun üstünde çok çalışmaktayız. Üç tame çocuğum bulunuyor; oyun içerisinde küfür yok, sekste bulunmuyor. 9 yaşında bulunan çocuğumun oynayabilecek olduğu bir şey olmasını talep ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.