OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

DOOM Eternal isimli yapımın çıkışını ertelediler

DOOM Eternal isimli yapımın çıkışını ertelediler

28

 

Efsane serilerden biri olan DOOM’un geliştiricisi konumunda yer alan id Software, bugün seriye hayran olanları çok fazla üzebilecek bir açıklama gerçekleştirdi.

DOOM Eternal isimli yapımın standartları ile uyuşuyor olmasından ve en iyi seviyedeki deneyimi sunmakta olduğundan emin olmayı talep ettiklerini ifade eden firma şirket, şu ifadelere yer verdi; ”Oyunu çıkartacak olduğumuz tarihi sadece birkaç ay ileri bir zaman atarak tarihin 20 Mart 2020 olarak gerçekleşmesine karar verdik. Bilmekteyiz ki pek çok hayranımız da söz konusu bu gecikmeden ötürü çok büyük bir hayal kırıklığına uğramış olacak fakat DOOM Eternal isimli yapımın beklemenize değebilecek çok önemli bir deneyim sunacak olduğu hususunda da kendimize güvenmekteyiz.”

Açıklamanın sonrasında ise DOOM Eternal isimli yapımın ertelenmesi hususunun haricinde bir de oyunda yapılmış olan değişiklikler yer aldı.

– Farklı bir tane oyuncunun oyununa çok önemli bir şeytan şeklinde katılım sağlayabileceğiniz ”Invasion Mode”, oyun piyasaya sürüldükten kısa bir zamandan sonra bedava güncelleme ile beraber dağıtılıyor olacak.
– DOOM Eternal isimli yapım öteki platformlara geldikten daha sonrasında Nintendo Switch’e de gelmiş olacak. Nintendo Switch ile ilgili olarakta farklı bir tarih açıklanmış olacak.
– DOOM 64 isimli yapım, Nintendo Switch platformunun haricinde Xbox One ile birlikte PlayStation 4 ve de PC platformları üzerinde de oynanabiliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.