OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Doom Eternal adlı yapım korsanların eline düşmüş oldu

Doom Eternal adlı yapım korsanların eline düşmüş oldu

6

 

Ardımızda bırakmış olduğumuz günlerde paylaşılan Doom Eternal, yayıncısı konumunda bulunan Bethesda şirketinin hatasından dolayı korsanların eline düşmüş oldu. Reddit kullanıcılarından bir tanesi tarafından fark edilmiş olan söz konusu bu hatadan sonra Bethesda şirketi bu hatayı düzeltmiş olsa bile artık her şey için fazlasıyla geç kalınmıştı.

Doom Eternal adlı yapımın dosyalarına korsan bir şekildeki indirmeyi azaltabilmek amacıyla Denuvo DRM dosyası yerleştirilmişti. Lakin maalesef ki oyunun yayıncısı konumunda bulunan firmalardan Bethesda, bu sürüm içerisinde DRM-free.exe dosyasını da oyun ile beraber paylaştı. Reddit kullanıcılarından birinin farketmiş olduğu bu dosyayı ”Arkadaşlar, zannediyorum ki Doom Eternal’ı crackledim? [ Çok Ciddi]’ yazıp öteki kullanıcılarla da paylaştı.

Bu söz konusu oyunla ilgili crack yapmak şu an içerisinde fazlasıyla kolay. ”Oyunun mevcut durumdaki ana dosyasını açtıktan hemen sonrasında 369 MB boyuta sahip olan denuvo DOOMEternalx64vk.exe isimli dosyayı fark etmiş olacaksınız. Bunla beraber, ..\Doom Eternal\original dosyasının alt kısmında 67 MB boyutuna sahip aynı isme sahip bir .exe dosyası bulmuş olacaksınız. Bu söz konusu .exe dosyasını ana dosyanın olduğu yere kopyalayın ve sonrasında denuvo .exe’nin üstüne yazın.’ ifadeleriyle crack yapımını anlatmış olan BarryGettman bu bilgileri de Reddit üstünden paylaştı. Öteki kullanıcılar de söz konusu bu yöntemin çalışmakta olduğunu doğruladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.