OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Doom Etarnal adlı yapım Denuvo’dan dolayı topa tutulmuş durumda

Doom Etarnal adlı yapım Denuvo'dan dolayı topa tutulmuş durumda

10

 

Çok kısa bir zaman öncesinde hile önleme sistemi olarak Denuvo’yu içeriğinde barındıran bir güncellemeyi tanıtmış olan Doom Eternal adlı yapım, Steam üzerine adeta bir olumsuz yorum yağmuruna tutulmuş oldu. Bir gün içerisinde tam tamına 1.200 tane olumsuz yorum almış bulunan söz konusu oyunun kullanıcıları, yeni getirilmiş olan güncellemeye de tepkili gibi gözüküyor.

Doom Eternal adlı yapımın çok daha yeni bir Denuvo hile önleme sistemini de içeriğinde barındıran ilk büyük güncellemesi geçmiş olduğumuz gün resmi bir şekilde yayınlanmıştı. Kızgın durumda bulunan bazı oyuncular Denuvo’nun hile karşıtı çekirdek modunun sürücüsü ile alakalı endişelerini dile getirmiş durumdayken, güncellemenin duyurulmuş olmasından tam tamına 24 saat sonrasında oyunun Steam platformu üzerinde olumsuz yorum bombardımanına tutulmuş olması da çok şaşırtıcı değildi.

Nerdeyse 29 saatlik zaman boyunca Doom Eternal oynamış olduğunu ifade eden ‘‘Tiniest Conductor’’ adına sahip Steam kullanıcısı, ”İyi ve çok daha ateşli oyunumu rahatsız etmekte olan istilacı yazılımdan kurtulun” ifadelerine yer verdi. ‘‘Mordaq’’ isimli başka bir kullanıcı da, ”Oyunun kendisi, nerdeyse Doom 2016 adlı yapım kadar eğlenceli; fakat ilave etmeye karar verdikleri çekirdek düzeyinde çalışmakta olan anti-hile sebebiyle bundan böyle bu oyunu tavsiye edemem.’2 şeklinde bir yorumda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.