OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Disney şirketinden 2 tane yeni oyun duyurusu geldi

Disney şirketinden 2 tane yeni oyun duyurusu geldi

13

Son dönemler içerisinde ”Remastered” gerçekleştirilen oyunlar çok daha popüler hale gelmiş bir durumda. Bu söz konusu olay, geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde hatta belki 20 seneden önce üretilmiş bir tane oyunun, grafikle birlikte ses efektleri yönünden daha da yenilenip bir daha piyasaya çıkartılmasını ifade etmekte. Şimdilerde ise remastered oyunlar için 2 tane üye daha ilave edilmiş olacak. Disney şirketinin 2 tane önemli markasının remastered yapılmış olacak karşımıza çıkacak oyun versiyonları, gelecek dönemler içerisinde piyasaya sürülmüş olacak.

 

Disney şirketinin popüler hale gelen eserlerinden The Lion King ile birlikte Aladdin olarak öne çıkıyor. Geçmiş olduğumuz aylar içerisinde vizyona girmiş olan Aladdin isimli film olumlu durumda bulunanlar kadar olumsuz bir takım eleştiriler almaya başlamış, tekrardan yorumlanmış olan The Lion King isimli platform ise hem nostalji seven insanları hem ise ormanın kralı ile yeni tanışmış olanları çok daha fazla memnun etmiş bir vaziyette.

 

Aslına bakılırsa hem Aladdin isimli oyunun hem ise The Lion King isimli oyunun tarihleri, bayağı bir geçmişe dayanmakta. Aladdin isimli yapımın oyun versiyonu 1992 senesine, The Lion King isimli yapımın oyun versiyonu da 1993 senesine kadar uzanmakta. Fakat o dönemler içerisinde piyasaya çıkartılmış olan oyunlar sadece ”SEGA Genesis” desteğine sahipti.. Daha sonrasında ise oyunlar; Game Boy ile birlikte NES ve  de DOS bilgisayarlar üzerinde de oynanabilir bir duruma gelmiş oldu.

 

Remastered oyunlar ile alakalı da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Oyunların  tam olarak nasıl karşımıza çıkacağı, nelerden oluşturulacağı ve piyasaya  tam olarak hangi tarihte çıkartılacakları da bilinmezliğini koruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.