OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Discord platformu oyun servisini tamamen kapattı

Discord platformu oyun servisini tamamen kapattı

17

 

Firmada yer alan Nitro adını vermiş olduğu abonelik sistemi üzerinde aylık 10 dolarlık bir ücretle bazı geliştirmelerle beraber abonelere bedava bir şekilde oyunlar sunulmaktaydı lakin Discord platformu, Nitro adlı abonelik sisteminde yer alan bedava oyun kütüphanesini kaldırma kararı aldı. Firma, Xbox Game Pass ile birlikte Uplay+ ve de Origin platformuyla rekabete girmemeyi tercih etmiş oldu.

Discord isimli platform, fazlasıyla az abonenin Nitro Games’ten yararlanmış olduğunu ifade ediyor:

Discord, yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Burda yer alan oyunları oynamayı çok fazla sevenler olduğu hâlde şu bir gerçek ki Nitro isimli servise abone olanların büyük bir kısmı bu oyunları oynamamakta. Bundan dolayı da dikkatli bir şekilde düşündükten sonrasında oyun abonelikle alakalı sistemimizi sürdürmeme konusunda bir kararı aldık” ifadelerine yer verdi. Nitro aboneliği ile birlikte gelen Games kataloğu, 15 Ekim tarihi itibariyle kaldırılmış olacak. Discord isimli platform, hali hazır bir şekilde Nitro abonesi bulunup bu değişime çok fazla tepki gösterebilecek insanların yer alabileceğini de öngörüp mevcut durumda yer alan abonelerine abonelikleri sona erdirme ve ücret iadesi yapma konusunda istekli olduğunu da açık bir şekilde ifade etti.

Discord platformunun daha çok kullanıcı çekebilmek amacıyla başlattığı bu oyun abonelik sisteminin çok büyük bir başarısız elde etmesinin sebeplerinden bir tanesi de oyun kütüphanesindeki yer alan oyunlar. Discord platformunun oyun kütüphanesi platformda yer alan oyuncuları cezbedebilecek oyunlara sahip durumda değildi. Discord isimli platform, gerçek misyonu olarak öne çıkan anlık iletişime odaklanmayı sürdürecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.