OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Diablo ll isimli yapımın yaratıcılarından remake açıklaması geldi

Diablo ll isimli yapımın yaratıcılarından remake açıklaması geldi

21

 

Yeni Zelanda içerisinde düzenlenmiş olan ExileCon 2019 isimli etkinlikte Diablo adlı serinin yaratıcıları fazlasıyla önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Max Schaefer ile birlikte Erich Schaefer ve de David Brevik, oyunlar alemini bir dönem ele geçirmeyi başaran serileri konusunda birkaç tane hikaye paylaşımı da yaptı.

Üçlünün paylaşmış olduğu en fazla dikkat çeken hikaye de her bir geliştiricinin kabuslarına kadar girebilecek bir türde. Erich ile birlikte Max, Diablo II isimli yapımı geliştirmekte oldukları esnada çok büyük bir sorunla karşılaşıyor. Geliştirmeyle alakalı sürecin 11. saatine gelindiğinde ekip, oyunun bütün kodlarıyla beraber verilerini kaybetmiş oldu..

Hikaye, bu zamanları da ilgilendirmekte olan çok ilginç bir yere bağlanmakta:

Erich Schaefer ayrıca söz konusu bu kötü hatıralarını; ‘‘Tamamı gitmişti. Bir yedeğimizin bulunması gerekliydi ancak bunu gerçekleştirmemiştik. 1 veyahut 2 günümüz komple panikten oluşmaktaydı.’’ şeklindeki sözlerle anlattı. Fakat bu noktadan ardında ise konumuz günümüzü de çok fazla ilgilendirmekte olan bir yere bağlanmış oluyor: Diablo II isimli popüler oyunun tekrardan yapımı.

Blizzard North platformunun ekini, Diablo II adlı yapımın bütün kodlarıyla beraber verilerini de kurtarmayı başarmış idi. Fakat oyuna ait olan kaynak kodlarının yanı sıra verileri kaybolmuş bir durumdaydı. Pekala bu tam olarak ne anlama gelmekte? Oyun alemini adeta fethetmiş durumdaki Diablo II isimli yapımın Remaster versiyonunu karşımıza çıkartmak, şu sıralar Blizzard şirketinin fazlasıyla zorlayacak bir şey olacak anlamına gelmekte.

Yani aslında Blizzard şirketi bugün içerisinde Diablo II isimli yapımın Remaster versiyonunu yapma konusunda isteği olursa, oyuna ait durumdaki ana elementlerini hiçbir yerde bulamayacak olduğundan dolayı her şeyi en başından yapmak mecburiyetinde kalacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.