OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Diablo IV isimli yapım resmen duyurulmuş durumda

Diablo IV isimli yapım resmen duyurulmuş durumda

17

 

Diablo isimli seriye hayran olanların uzun bir zamandan beri beklemekte olduğu Diablo IV isimli yapım, nihayet resmi bir şekilde duyurulmuş oldu. Blizzard isimli şirket, Anaheim içerisinde gerçekleşen BlizzCon 2019’un açılış töreni esnasında oyunu resmi bir şekilde duyurmuş oldu. Söz konusu bu oyun, 2012 senesinde çıktığı açıklanan Diablo III isimli yapımdan bu zamana kadar seriye ilave edilen ilk oyun olarak öne çıktı. Fazlasıyla uzun bir tanıtım yapılarak duyurusu gerçekleştirilen bu oyun, hayranı olanlara seriye ait ilk oyunlarında yer alan karanlık tonları anımsattı.

Blizzard isimli şirket oyun tanıtımı içerisinde şu açıklamayı da gerçekleştirdi; ”Diablo IV isimli yapım, milyonlarca insanın katledilmiş olduğu Diablo III isimli yapımda gerçekleşmiş olaylardan seneler sonrasında geçmiş oluyor. Meydana gelen güç boşluğu içerisinde efsanevi bir isim tekrardan ortaya çıkmış oluyor.”

Blizzard isimli şirket, etkinlik esnasında Diablo IV isimli yapımın daha çok kan ile birlikte daha çok vahşet benzerindeki şeylerin yanında markanın karanlık durumda bulunan köklerine tekrardan dönüş yapacağına da vurgu yaptı. Duyurusu yapılmış olan ilk 3 sınıf ise; Barbarlar’ın yanı sıra Büyücüler ile birlikte Druidler olarak öne çıktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.