OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Diablo artık tarayıcı üzerinden oynanabiliyor olacak

Diablo artık tarayıcı üzerinden oynanabiliyor olacak

8

 

Blizzard Entertainment şirketi tarafından geliştirilmiş olan ve ilk defa 1996 senesi içerisinde piyasaya çıkartılmış olan ”Diablo” adına sahip aksiyon ve RPG oyunu, Rivsoft şirketi tarafından yapılan bir çalışmayla beraber tarayıcılar üstünden oynanabilecek bir duruma gelmiş oldu. Hazırlanmış olan bu özel durumdaki tarayıcı sürümü, Diablo isimli yapımın birebir aynısı fakat tüm kullanıcılar için yalnızca, oyunun ufak bir bölümü sunulmuş oluyor.

Bundan böyle internet tarayıcısının üstünden de oynanabilme özelliği gelen Diablo isimli popüler yapıma eğer daha önceki bir dönemde sahip olmuşsanız, internet tarayıcınızı kullanarak gerçekleştirebileceğiniz çok minik bir dosya gönderme işlemi sayesinde oyunun tam sürümünü de kolay bir şekilde oynayabiliyor olacaksınız. Öte yandan firma, oyunun ilk defa satın alınması konusunda da bir imkan sağlamış oluyor.

Eğerki sizler de Diablo isimli popüler yapımın internet tarayıcıları amacıyla geliştirilmiş durumdaki oyununu hemen oynamayı istiyorsanız oyunun resmi web sayfasından satın alma işlemini yapabilirsiniz. Oyunun resmi sayfası üzerinde küçük bir açıklama yer alıyor ve açıklamada 50 MB boyutuna sahip Diablo’nun indirilecek olduğundan söz ediliyor. Bu hariç olarak açıklama kısmı eğerki sizler orijinal durumdaki bir Diablo oyununa sahip durumdaysanız ”DIABDAT.MPQ” adına sahip olan dosyayı direkt bir şekilde tarayıcının içine sürükleyebilecek olduğunuzu, bunun sayesinde de internet tarayıcılarına özel olarak geliştirilmiş durumdaki Diablo isimli yapımın tamamını oynayabilecek olduğunuzu ifade ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.