OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Dead Island 2 isimli yapım artık Dambuster Studios tarafından geliştirilecek

Dead Island 2 isimli yapım artık Dambuster Studios tarafından geliştirilecek

7

 

THQ Nordic isimli şirket , bugün yapmış olduğu açıklama içerisinde fazlasıyla sıkıntılı bir duruma gelmiş olan Dead Island 2 isimli yapımla alakalı geliştirmelerin Dambuster Studios şirketine devredilmiş olduğu konusunda duyuru yaptı. Daha önceki dönem içerisinde Crytek UK oyunu ve ondan öncesinde de Free Radical isimli oyun olan Dambuster Studios şirketinin yeni görevi, geliştirmesiyle alakalı süreci sıkıntı yaşayan bu oyuna rehberlik edebilmek olacak.

Deep Silver isimli şirketi satın almış olan THQ Nordic isimli şirket, stüdyoyu yalnızca oyunla alakalı yetkili yapmak ile kalmadı öte yandan bütün Dead Island isimli markanın yönetimini de vermiş oldu. Firmanın ilk çeyrek finansal durumunun konuşulmuş olduğu toplantı içerisinde THQ Nordic isimli şirket; ”Dead Island ismine sahip önemli markayı Dambuster Studios şirketine havale etmiş olduk ve bu çok daha önemli markanın geliştirmesiyle alakalı süreci iç stüdyolarımızdan bir tanesine vermiş olduk. Dead Islands 2 isimli yapımın geliştirmesiyle alakalı sürecini de onlar yönetmekte.” şeklinde bir açıklama gerçekleştirdi.

Markayı yaratmış olan Techland isimli şirket, Dying Light isimli oyunu yapmak amacıyla Dead Island isimli yapımı ardında bırakınca oyunla alakalı geliştirme süreci ise tamamen bir çıkmaza dönmeye başlamıştı. O zamandan bu yana oyun, Yager Development şirketi ile birlikte Sumo Digital şirketi olmak üzere 2 farklı geliştiricinin daha eline geçmiş bir durumdaydı. Kaliforniya içerisinde geçeceği açıklanan oyuna yönelik ilk duyuru ise E3 2014 esnasında yapılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.