OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Daybreak Games şirketinden Planet Arena sunucularını kapatma kararı

Daybreak Games şirketinden Planet Arena sunucularını kapatma kararı

19

 

Çıkması adeta bir yılan hikayesine dönmüş olan Daybreak Games şirketinin oyunlarından biri olarak karşımıza çıkan PlanetSide Arena, bilinmekte olduğu gibi sadece 3 ay öncesinde erken erişime açılmış bir durumdaydı. Aynı dönem içerisinde bu oyunla ilgili yeni bir yol haritası paylaşmış olan Daybreak Games şirketi, oyunun çıkış yapacağı tarihle ilgili olarak 2020 senesinin 2. çeyrekteki zamanına işaret etmiş idi. Bir müddettir erken erişimde bulunan bu oyunla ilgili olarak şimdi çok daha tuhaf bir karar alınmış durumda.

Daybreak Games şirketinin yapmış olduğu resmi duyuruya bakılırsa PlanetSide Arena oyununa ait sunucular 11 Ocak 2020 tarihi içerisinde çevrimdışı bir duruma getirilmiş olacak. Yapılmış olan açıklama içerisinde kullanılan ifadelere bakılırsa söz konusu bu kararın altında erken erişim döneminin yeteri kadar oyuncu çekememiş olması gösterilmekte.

11 Ocak tarihi içerisinde sunucuları için kapatma kararı alınan bu oyun üzerinde bugünden itibaren bütün satın alım işlemleriyle birlikte DLC’ye erişimin durdurulmuş olduğu açıklamasını yapan Daybreak Games şirketi, bu söz konusu kararı fazlasıyla zor vermiş olduklarını da belirtti. Ön görmüş oldukları oyuncu deneyimini sunabilmek amacıyla yeterli bir oyuncu sayısına ulaşamamış olduklarından dolayı bu şekilde bir karar almış olduğunu ifade eden firma, sunucular resmi bir şekilde kapandıktan sonra erken erişim döneminde satın alım gerçekleştiren oyuncuların paralarını iade edebilmek amacıyla da Steam platformuyla yakın temasta bulunduklarını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.