OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Daha şimdiden geliştirme ücretini çıkartmış durumda

Daha şimdiden geliştirme ücretini çıkartmış durumda

20

 

Uzun bir zamandan beri beklenmekte bulunan Cyberpunk 2077 adlı yapım, aynı beklentilerde olduğu gibi çok yüksek bir çıkış yapmayı başarmış oldu. CD PROJEKT şirketi, oyunla alakalı yapmış olduğu bir açıklama içerisinde oyunun geliştirme maliyetlerinin yanı sıra 2020 senesinde oluşan tüm reklam giderlerinin karşılanmış olduğunu dile getirmiş durumda.

2012 senesi içerisinde duyurusu yapılan ve duyurusunun üstünden geçmiş olan tam tamına sekiz senenin sonrasında nihayet oyuncularıyla buluşmuş olan Cyberpunk 2077 adlı yapım, çıkmış olduğu gün tabiri caiz ise bir izdihama neden oldu. Söz konusu oyun, PC tarihi içerisinde en başarılı çıkış yapmayı başaran oyun olmayı da başarmış oldu. Oyun, Steam platformu üzerinde eş zamanlı oyuncu sayısı konusunda 1 milyon tane oyuncuyu da aşmayı başarmış oldu.

Öte yandan söz konusu oyunun geliştirici stüdyosu olarak öne çıkan CD PROJEKT RED şirketinin üst kuruluşlarından CD PROJEKT şirketi, oyunun satışıyla alakalı başarısı konusunda çok önemli bir açıklamada bulundu. CD PROJEKT şirketi, cuma gününde paylaşmış olduğu özel bir açıklama üzerinde oyunun dijital dünyadaki ön siparişiyle alakalı satışlarının, oyunun geliştirme maliyetinin yanı sıra bu yıl içinde yapılan ve yapılacak tüm reklam giderlerini karşılamış olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.