OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Daha ilk haftasında satış rekorları kırmayı başardı

Daha ilk haftasında satış rekorları kırmayı başardı

13

 

Oyun sektöründe klasik hale gelen isimlerinden Need for Speed adlı seriye çok kısa bir zaman öncesinde yeni bir tane üye daha ilave edildi. ”Heat” şeklinde adlandırılmış olan bu oyun, şu zamanlar da oyun severler açısından çok büyük bir ilgi görmeye başladı ve ayrıca milyonlarca sayıdaki oyun sever, geçtiğimiz bir haftadan beri Need for Speed Heat oynamaya başladı. Oyuna gösterilmiş olan bu yoğun ilgi, satışla alakalı rakamlara da yansımış bir vaziyette..

2017 senesi içerisinde piyasaya çıkartılan Need for Speed Payback isimli yapım, oyun severler açısından bakıldığında beklenmekte olan ilgiyi görmeyi başaramamış, satışlarıyla alakalı rakamlar ise düşük kalmış idi. Görünene bakılırsa Need for Speed Payback ile birlikte Need for Speed Heat adlı oyunları geliştiren Ghost Games şirketi, daha önceki oyunda yapmış oldukları hataların farkına varmış ve bu söz konusu hataların giderilebilmesi amacıyla da gereken çalışmaları yapmış. Zira Need for Speed Heat isimli yapım, serinin en fazla satışı gerçekleştirilen oyunlarından biri haline gelmiş bir vaziyette.

Konuya yönelik olarak gerçekleştirilmiş olan açıklamalar, Ghost Games şirketinin Twitter hesabının üstünden yapılmış oldu. Yetkili isimler, oyunun daha ilk haftası içerisinde çok ciddi bir rekor kırmayı başardığı açıklamasını yaptılar ve bundan dolayı da tüm oyun severler için teşekkür etmiş bulundular. Lakin Ghost Games şirketinin ekini, Need for Speed Heat isimli yapımın ilk haftası içerisinde tam olarak ne kadar satış yapmış olduğuna da değinmiş değil. Belki gelecek günler içerisinde Ghost Games şirketi, konuyla alakalı olarak çok yeni bir açıklama gerçekleştirip oyun severler için sayı vermeyi düşünebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.