OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 konusunda büyük anlaşma

Cyberpunk 2077 konusunda büyük anlaşma

43

 

Geçmiş olduğumuz yıldan bu zamana kadar The Witcher isimli serinin yaratıcısı ve oyun dünyası üzerine kazandırmış olan CD Projekt RED şirketinin arasında bir kan davası geçmeye devam ediyor. The Witcher isimli kitapları yazan Andrzej Sapkowski, CD Projekt RED şirketinin kendisi için daha çok para ödemesinde bulunmasını istiyordu.

Andrzej, The Witcher adlı seriyi oyun şeklinde karşımıza çıkartmış olan ve çok büyük başarılar elde etmeyi başaran CD Projekt RED şirketinin kendisi için 16 milyon dolar tutarında bir ödeme yapmasının gerekli olduğunu ifade etmişti. İşte söz konusu bu kan davasına dönen olay nihayet bugün sona erdi. CD Projekt RED şirketi, Andrzej Sapkowski’yle çok daha yeni bir anlaşma yapmış olduğu açıklamasında bulundu.

CD Projekt RED şirketinin yapmış olduğu açıklamasına bakılırsa söz konusu bu yeni anlaşma, geliştiriciyle birlikte Sapkowski arasında yer alan profesyonel bir durumdaki ilişkiyi ‘’pekiştirmekte ve güçlendirmekte’’. Söz konusu bu anlaşma aynı zaman içerisinde ‘‘iki ayrı tarafın da beklentileriyle birlikte gereksinimlerini” kesinleştirmiş oluyor.

Anlaşma üzerinde yer alan en önemli bölümse CD Projekt RED şirketi için öne çıkmakta. Geliştirici durumdaki firma, The Witcher isimli seriye dayanan bütün video oyunları ile birlikte masa oyunlarının, çizgi romanların ve ayrıca ticari malların haklarını elinde tutmayı sürdürüyor olacak. Yani söz konusu bu haklar seriyi yaratanın elinde bulunmayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.