OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 adlı yapımdan dolayı ilk dava açılmış durumda

Cyberpunk 2077 adlı yapımdan dolayı ilk dava açılmış durumda

11

 

CD PROJEKT RED şirketi, hukuk firmalarından bir tanesi tarafından dava edilmiş durumda. Firma, CD PROJEKT RED adlı şirketin Cyberpunk 2077 adlı yapımın durumunu zaten bilmekte olduğunu fakat oyuncuları da yanlış yönlendirmiş olduğunu beyan etmekte. Hukuk firması, özellikle de CD PROJEKT RED şirketinin yatırımcısı olanların bu davaya dahil olmalarını talep ediyor.

Video oyunuyla alakalı sektörün son zamanlardaki en fazla tartışılmaya başlanan ismi kesinlikle, CD PROJEKT RED şirketi. Bunun sebebi de, çok kısa bir zaman önce piyasaya sürülmüş olan Cyberpunk 2077 adlı yapım. oyun üzerinde yaşanmış olan problemler, firmanın fazlasıyla ağır bir biçimde eleştiriler almasına sebep oldu. Fakat firma, yalnızca eleştirileri yutmak mecburiyetinde kalmamış olacak. Zira Rosen Law adına sahip bir firma, CD PROJEKT RED şirketinden davacı olmuş bir durumda.

Rosen Law adına sahip hukuk firmasının açmış olduğu bu davaya bakılırsa CD PROJEKT RED adlı şirket, Cyberpunk 2077 ismine sahip yapımı piyasaya sürmeden hemen öncesinde, oyuncular ile birlikte yatırımcıları yanlış yönlendirmiş oldu. Firma aslına bakılırsa, oyunun tam olarak ne halde olduğunu bilmekteydi fakat bunu da gizlemiş oldu. Bunun sayesinde ise Cyberpunk 2077 adlı yapımın hype’lanmayı sürdürmesine sebep olan CD PROJEKT RED şirketi, bir başka yönden de haksız kazanç elde etmiş hale geldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.